X edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „ Bądź architektem swojego szczęścia

W dniach od 15 – 21.10.2018 roku Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP zorganizowało Ogólnopolski Tydzień Kariery, którego celem jest inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności w zakresie budowania karier zawodowych. Z tej okazji uczniowie klas III i IV technikum wraz z Panią Danutą Szaflińską – Giłyk uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie na temat: „Moja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna”, które prowadziła  pani Małgorzata Dąbrowska – Królikowska – doradca zawodowy PUP.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że rozmowa kwalifikacyjna jest szansą na potwierdzenie dobrego wrażenia, jakie zrobiły na pracodawcy ich CV (życiorys zawodowy) i list motywacyjny, a także zdobycia najistotniejszych informacji o firmie i czekającej ich pracy. Uczestnicy warsztatów wykonywali ćwiczenia i prezentowali ich efekty, uczestniczyli także w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. W roli Szefa Firmy doskonale sprawdził się Dawid Osieka, który wysoko ”postawił poprzeczkę” Edycie Baran, ubiegającej się o pracę na oferowanym stanowisku. Edyta z powodzeniem sprawdziła się w roli potencjalnego pracownika.

Bardzo dziękujemy Paniom: Wiolettcie Jagielskiej – dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy, Violettcie Niemczak – Dąbrowskiej – Kierownikowi Referatu Usług Rynku Pracy oraz Małgorzacie Dąbrowskiej – Królikowskiej za umożliwienie uczestniczenia w OTK.

                      

 

 

About Author