Dzień Przedsiębiorczości – warsztaty ogólnorozwojowe

28.04.2021 roku uczniowie klasy 1 i 2 Technikum uczestniczyli w warsztatach, które prowadziła Pani Katarzyna Marcinek – Certyfikowany trener Szkoły Trenerów I stopnia i coach nt. „Talenty według skali GALLUPA, identyfikowanie i wykorzystanie swoich mocnych stron”. Pani Katarzyna reprezentowała własną firmę Ginger Pr Katarzyna Marcinek, wspierając naszą szkołę w realizacji ogólnopolskiego projektu Dzień Przedsiębiorczości. W zajęciach uczestniczyły także Panie: Klaudia Wolak – Cierniak – pedagog, Ewelina Korotyszewska i Danuta Szaflińska – Giłyk – nauczycielki naszej szkoły.

Prowadząca warsztaty uświadomiła uczniom, że poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „kim jestem i jaki jestem?” staje się mocno odczuwaną potrzebą w okresie przejścia od dzieciństwa do dorosłości. Poznanie siebie, uświadomienie sobie motywów własnego postępowania, swoich zalet i wad – jest dobrym wstępem do planowania osobistego rozwoju.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość odkrycia „swoich talentów”, rozjaśniali sobie samoświadomość dotyczącą wybranego zawodu obecnie i ewentualna zmianę w przyszłości.

Ponadto Pani trener przekonywała uczniów, iż „każde doświadczenie nie zawsze dobre, czegoś nas uczy”.

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Marcinek, Człowiekowi z pasją do młodzieży i jej problemów za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, iż uczniowie wykorzystają wiedzę i doświadczenie Pani Trener, będą postępowali tak, jak radzi Tadeusz Niwiński (Polak z Kanady, autor książki Ja )…weźmy się do roboty i dowiedzmy się, kim naprawdę jesteśmy.

 

About Author