Etap szkolny olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w IV edycji projektu edukacyjnego  Lekcje z ZUS, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem projektu  jest  zdobycie przez uczniów wiedzy  na temat  jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie są rodzaje świadczeń z ubezpieczenia, od czego zależy wysokość emerytury oraz  jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

27.11.2017 r. odbył się szkolny etap olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych„. W etapie szkolnym uczestniczyło sześciu uczniów z klas realizujących projekt. Komitet Szkolny zgodnie z regulaminem konkursu wybrał trzy prace z największą ilością punktów i przesłał je do Komitetu Wojewódzkiego, który zweryfikuje protokoły przesłane przez Komitety Szkolne i wybierze 20 zespołów z Dolnego Śląska, które będą rywalizowały w II etapie konkursu.

Oto zwycięzcy: I miejsce – Sandra Kwaśnik z kl. 3 Top, II miejsce – Kacper Słota z kl. 2 Tor, III miejsce – Martyna Cichoń z kl. 2 Tor. Projekt Lekcje z ZUS realizowała z uczniami Pani Danuta Szaflińska – Giłyk.

 

About Author