PAŹDZIERNIK 2018 – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:
„Książka to przyszłość”. Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych nasza szkolna biblioteka organizuje:

  • Konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Czekamy na Wasze zdjęcia. Termin składania prac do 26 października w bibliotece. Zapraszamy do wzięcia udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!!
  • Akcję pt. „Książkowa lista przebojów”. Głosowanie będzie odbywało się w bibliotece. Na kartce należy zapisać imię i nazwisko autora, tytuł książki oraz swoje imię i nazwisko. Lista najpopularniejszych propozycji zostanie wywieszona na gazetce szkolnej i uwzględniona w przyszłych zakupach bibliotecznych.

W ramach obchodów zapraszamy uczniów do włączenia się w akcję i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów. Przygotowała: Anna Król, bibliotekarz.

About Author