Plakat tydzie┼ä szcz─Ö┼Ťcia

Tydzień Szczęścia

„Dbamy o swoje relacje” to hasło III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie. Również w tym roku nasze aktywności zostały oficjalnie włączone w międzynarodowe obchody.

Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. Oto jak upłynął Tydzień Szczęścia w naszej szkole:

Poniedziałek 19 września br. to dzień dobrych relacji. Uczniowie klasy 2 technik optyk/technik ortopeda brali udział w warsztatach prowadzonych przez p. Małgorzatę Iwanowską oraz p. Marię Onyśków z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Lubinie. Spotkanie było okazją do uczenia się o tym jak należy budować i dbać o dobre relacje w klasie. Rozmawiano także o tym, czym są emocje, jak je rozpoznawać. Dodatkowo uczniowie stworzyli listę wskazówek, jak sobie radzić z nieprzyjemnymi emocjami.

Wtorek 20 września br. to dzień dobrego słowa. Z okazji Dnia Dobrego Słowa zorganizowaliśmy „Pocztę dobrego słowa”. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali kartki- listy z dobrym słowem, które następnie zostały przekazane adresatom. To było dobre doświadczenie aby móc napisać coś do drugiej osoby, jeszcze milej było czytać otrzymane wiadomości.

Środa 21 września br. to dzień muzyki i tańca. Muzycznie i tanecznie było w naszej szkole. W czasie przerw z radiowęzła rozchodziły się pozytywne dźwięki, które wprawiły nasze ciała ruch.

Czwartek 22 września br. to dzień talentów i mocnych stron. Uczniowie klas I i IV technik optyk/ortopeda wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez pedagoga szkolnego Panią Klaudię Wolak – Cierniak, organizatora tygodnia szczęścia: „Mam talent! Mam moc!”. Podczas spotkania zastanawialiśmy się czym jest talent i mocne strony. Okrywaliśmy co w nas jest wartościowe i wyjątkowe.

Piątek 23 września br. to dobre uczynki. Koło Wolontariatu przygotowało charytatywny kiermasz ciast dla Agaty, naszej absolwentki, która zmaga się z ciężką chorobą. Wspólnie uzbieraliśmy kwotę 1210, 70 zł, która zostanie wpłacona na konto Agaty. Upieczone przez naszych uczniów ciasta zostały przekazane także podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Lubinie.

 

 

About Author